جواب کانون جوانان و دانشجویان جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی به نامه رفسنجانی

 

 

 

کانون جوانان و دانشجویان جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی نامه سرگشاده‌ای به هاشمی رفسنجانی نوشت.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا در این نامه آمده است:

باسمه تعالی

جناب آقای هاشمی رفسنجانی، ریاست محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام

با سلام و احترام

هنگامی که از انتشار نامه سرگشاده جنابعالی خطاب به مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای مطلع شدیم بر خود لرزیدیم که "رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام" چگونه مصلحت نظام را به قربانگاه دفاع از اشخاص برده است؟ نامه حضرتعالی صرفنظر از محتوای تاسف‌برانگیز و اعجاب آورش بدون شک دل دوستداران انقلاب اسلامی را خون کرد و مایه شادی دشمنان داخلی و خارجی گردید؛ آنها که هیچ سنخیتی با نظرات و اندیشه‌های اصیل انقلاب، امام و رهبری ندارند.

بر این اساس از شما که یقینا از زحمت‌کشان عرصه‌های مختلف و ادوار پرفراز و نشیب قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران بوده‌اید - و ان‌شاءالله می‌مانید - دلسوزانه گلایه‌هایی داریم:

1. آیا جنابعالی مصلحت نظام را در انتشار این نامه در نظر گرفته‌اید؟ آیا گره زدن مصلحت نظام به فرزندان و نزدیکان شما که قطعا بی‌خطا نیستند به صلاح کشور امام زمان (عج) است؟ آیا برای حضرتعالی که در مسائلی همچون دفاع از عملکرد مدیریت یک دانشگاه، به دیدار رهبری می‌شتابید امکان ملاقات حضوری سلب شده بود که بدون مشورت با ایشان چنین نامه‌ای با ادبیات تهدیدآمیز نسبت به نظام و توهین آمیز نسبت به رییس‌جمهور منتخب ملت و مورد تنفیذ رهبری منتشر نموده اید؟ آیا این تعیین تکلیف شما برای رهبری مغایر با نسبتی نیست که برای خود و رهبری در دانشگاه شریف بیان داشتید و ایشان را ولی امر خود دانستید؟

2. در حالی که در برنامه مناظره زنده تلویزیونی، آقای کروبی به حمایت شما از آقای موسوی اذعان نمود، چگونه نقش آشکار و پنهان منسوبان سیاسی و خانوادگی خود را در انتخابات اخیر به نفع جریان ضد احمدی‌نژاد انکار می‌کنید؟ آیا شما سنگ محک انقلابی یا ضد انقلاب بودن افراد هستید که دیگران را به دو دسته له و علیه خود تقسیم نموده‌اید؟ اگر منتقدین فعلی به عملکرد منسوبین شما با دشمنان گذشته‌تان یکی هستند، اکنون در حلقه همان اصلاح‌طلبان تخریب‌کننده در جریان انتخابات مجلس ششم چه می‌کنید؟ آیا احتمال نمی دهید خود عوض شده باشید و لازم باشد به هاشمی اول انقلاب و هاشمی همراه امام و هاشمی خرداد 68 بازگردید؟

3. در حالیکه مناظره مورد اعتراض حضرتعالی، 13 خرداد برگزار شده بود، جنابعالی با شش روز تاخیر، زمانی را برای انتشار نامه خود برگزیده‌اید که انعکاس آن در فضای رسانه‌ای کشور در آخرین ساعات تبلیغات انتخاباتی صورت پذیرد. آیا می توان پذیرفت که این اقدام بدون نگاه تبلیغاتی به نفع کاندیدای مورد حمایتتان انجام شده باشد؟ ضمن اینکه در توضیح مقدماتی دفتر جنابعالی در صدر نامه نیز به این نکته اشاره شده است که احاله پاسخ به پس از انتخابات بدون تاثیر خواهد بود. آیا شرایط حساس انتخابات و فضای هیجانی این چند شبانه‌روز ایجاب نمی‌کرد که بر اساس توضیح خودتان علاوه بر این 5 سال، 5 روز دیگر هم دندان بر جگر گذاشته، در فضایی آرام به استیفای حق احتمالی منسوبین عزیزتان مبادرت ورزید؟

4. جناب آقای هاشمی! اگر حضرتعالی شخصا همچون یک کارگزار واقعی حکومت اسلامی با الگو گرفتن از علی (ع) داغ بر دستان درازشده سوی بیت‌المال نهاده، از ابتدا با مفسدین اقتصادی چه در دوستان و چه در خانواده خود برخورد می‌کردید و سرچشمه فساد را با بیل تشر و ترشرویی سد می‌کردید، اکنون لازم نبود تمام حیثیت و آبروی چند ده ساله خود را به پای آنها بریزید که البته باید گفت متاسفانه این منجلاب فساد پر شده است و این پیل‌ها را یارای مقابله با خواست عمومی مردم در مقابله با مفسدان اقتصادی در هر منسب و مقامی نیست.

5. اکنون که نامه جنابعالی با این شکل و محتوا و در این شرایط زمانی منتشر شده است و بیم آن می رود که هر اقدام و اظهار نظر شتابزده و نسنجیده موجب سوق دادن هیجانات طبیعی انتخاباتی به سمت اغتشاش و آشوب در سطح جامعه گردد و قطعا مورد نظر و تایید شما نیز نخواهد بود انتظار دوستداران انقلاب و جریاناتی که دل در گرو محبت امام و رهبری دارند از جنابعالی این است که با تدابیر مناسب به جبران تاثیرات نامطلوب آن بپردازید و طمع خام دشمنان انقلاب را از خویش منقطع سازید و بدانید که نیروهای جان برکف انقلاب که در دامنه آتشفشان خانه گزیده‌اند کوچکترین تهدید علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی را در نطفه خفه خواهند کرد.

والسلام علی من اتبع الهدی

منبع: خبرگزاری ایسنا
 
 

/ 0 نظر / 16 بازدید